teisipäev, 17. mai 2011

Kuidas aidata oma keha kevadväsimuse korral.

Kroonilise väsimuse leevendamine 1

Kroonilise väsimuse sündroomi põdevate inimestehulk  üha kasvab. Seda iseloomustavad pidev väsimus, peavalud, uimasus, kergesti ärrituvus ja depressioon. Sellest tulenevad omakorda  järgmised vaevused. Eriti sagedased on nimetatud sümptomid talve lõpus ja kevade alguses kui keha vastupanuvõime viirustele ja haigustele on vähenenud. Keha immuunsüsteemi nõrgenemisel põhjustab  Epstein-Barri viirus kroonilise väsimuse sündroomi.

Hiina meditsiini kohaselt oleneb immuunsüsteemi tugevus maksa, neerude, kopsu ja põrna talitlusest. Seetõttu toome järgnevates artiklites välja olulised akupunktid mida mõjutades parandame immuunsüsteemi, tõstame organismi  enesetervendamise võimet ja tugevdame kõiki elundeid.

Olulised akupunktid kroonilise väsimuse leevendamiseks.

Akupunkt Elegantne Häärber - SHU FU asub rangluu all lohus, keskmest 2 sõrme laiuse kaugusel külgedele. Selle punkti mõjutamine tugevdab immuunsüsteemi ja tõstab energia taset ning aitab kõrvaldada takistusi neerukanalis. Leevendab nõrkust ja õhupuudust, hingamisraskusi, astmat ning  köha vaevusi. Samuti aitab vähendada ängi ja depressiooni. Akupunkti Shu Fu toniseerimine aitab ergutada neerude tööd, mis juhivad ja reguleerivad Qi energia liikumist ja vabastamist.
Vajuta tugevalt umbes üks minut keskmiste sõrmedega kummalgi pool asetsevaid punkte korraga. Sellel punktil on soovitav kasutada akukleebist PureEnergy.

Akupunkt  Jumalik Maine Ükskõiksus - ZUSAN LI asub põlvekedrast  4 sõrmelaiust alla ja väliküljele 1 sõrmelaius, lohus. Selle akupunkti mõjutamine tugevdab immuunsüsteemi kogu kehas, see on ka üldtugevdav punkt, parandab lihasttoonust, parandab seedimist ja vähendab väsimust, depressioon, põlve ning silmade probleeme ning peavalu.
 Seda punkti peaks toniseerima masseerides seda sõrmenukkidega vastu päeva või vajutama tugevasti. See punkt ergutab immuunsüsteemi tegevust koheselt ja tõstab organismi vastupanu haigustele. Sellel punktil kasutada akukleebist PureEnergy või suuremate probleemide korral kleebist CX2.

Hiinlased usuvad, et selle punkti regulaarne masseerimine aitab vähendada kinnistumist erinevatesse isudesse (ka söögiisu) ja ihadesse. Seetõttu kasutatakse seda punkti ka erinevates vaimsetes praktikates. 

Akupunkt Universaalne Annetus – Ging Shu asub jalalaba siseküljel, suure varba taga lohust 3 sõrmelaiust kanna poole. Punkti masseerimine aitab taastada energia ringlust põrnakanalis ja  toidab energiaga kogu keha. Aitab ka kõhuvalude puhul.
Punkti mõjutamiseks istu maha, pane jalatallad kokku ja vajuta umbes minut tugevalt mõlema jala punkte korraga. 
Akupunktuur'i Facebook's:  http://www.facebook.com/akupunktuur


http://www.facebook.com/akupunktuur

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar